5 liiga vara tehtud järeldust alanud jalgpallihooajast
Kätte on jõudnud septembri lõpp, mis tähendab seda, et alanud jalgpallihooaeg Euroopa suurliigades on laias laastus kuu aega vana. Selle kuu jooksul oleme näinud nii liigamänge, Meistrite liigat kui ka koondistejalgpalli – millised mõtted, tähelepanekud ja eriti lennukad ennustused on selle põhjal tekkinud?
Betsafe’i blogi toob välja viis eriti julget järeldust ja ennustust, võttes aluseks selle hooaja alguse!
Norra ründaja purustab Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi väravarekordid
Cristiano Ronaldo võis küll äsja jõuda karjääris klubi ja koondise peale kokku 900 väravani ning Lionel Messi ei ole ka sellest tähisest väga kaugel, ent nad peaksid oma staatust nautima, kuni see veel kehtib – Manchester Citys mängiv Norra ründaja Haaland on veel 24-aastane, aga juba jõudnud karjääris 267 väravani, mis tähendab, et tema tempo on märksa parem kui kahel eelmainitud eelkäijal. Kui eelmine Premier League’i hooaeg läks tal pisut aia taha (kuigi sellest hoolimata tuli ta parimaks väravakütiks!), siis tänavune mitmekaupa kollide kõmmutamine annab aimdust, et ülim tipptase pole mitte kuhugi kadunud. Tänavu on ta Inglismaa kõrgliigas löönud keskmiselt kaks väravat mängus – samas tempos jätkates kukuvad varsti kõikvõimalikud väravalöömisega seotud tippmargid.
Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi mängivad ka järgmisel MMil
Ronaldost ja Messist rääkides ei saa üle ega ümber sellest, et mõlemad mehed on küll Euroopa tippliigade igapäevastest nõudmistest ja klubide absoluutsest tipptasemest loobunud ja taandunud, kuid kõik märgid näitavad, et nad suudavad endiselt kõige kõrgemas mängus kaasa lüüa. Ronaldo kõmmutab Portugali koondise eest võiduväravaid, Messi on Inter Miami vedanud MLSi põhjast tippu ja jätkab ülikõrgel tasemel tegutsemist. Järgmine MM-finaalturniir toimub 2026. aastal Kanadas ja USA-s – Messi on selleks ajaks 39aastane, Ronaldo 41. Kas keegi julgeb panustada, et need ässad EI pea nii kaua vastu?
Carlo Ancelottile on antud võimatu ülesanne
Kaua on maailma tippjalgpallis vastu pidanud ka Real Madridi peatreener Carlo Ancelotti, kel saab juba peagi profitasemel mängija ja treenerina täis 50 aastat. Ancelotti on vihjanud, et preaguse Real Madridi tööotsa järel läheb ta ilmselt pensionile ning kui vaadata seda, millised kaardid on talle klubi juhtkonna poolt mängijate mõttes kätte jagatud, on see lausa kadestamisväärne. Paraku on sellel mündil olemas ka teine pool: pärast Kylian Mbappé liitumist (ja kõikide ründeosakonna põhitegijate üsna hea tervise tõttu) on käimasoleva hooaja algus näidanud, et Reali mängutasakaal on paratamatult liikunud pisut paigast ära – Ancelotti on sunnitud suured nimed, suured egod ja suurepärased jalgpallurid kõik korraga platsile panema. Kuidas sa siis ütled Mbappéle, Viniciusele, Rodrygole või Jude Bellinghamile, et nad on edaspidi varus? Kõigi nelja korraga väljakule seadmine tähendab aga seda, et kaitsesse jääb jõudu vähem. Juba kolmes liigamängus selle hooaja seniset seitsmest on Real selgelt nõrgema tiimi vastu hädas olnud ja kas viigistanud või viimasel juhul pääsenud 3:2 võiduga. Paistab, et suures ostuhulluses on tekkinud olukord, kus keegi on Reali ründeosakonnas üleliigne – aga võimalik, et esimesena vahetatakse välja hoopis peatreener papa Carlo.
Meistrite liiga uus formaat pakub värskust, aga mitte üllatusi
Juba mitu aastat on jalgpallisõbrad elanud teadmises, et selle aasta sügisest alates saabub uus Meistrite liiga formaat – rohkem võistkondi, rohkem võrdseid mänge, rohkem kaalukaid kohtumisi ja nii edasi. Uue süsteemiga on nüüd ära mängitud esimene mängunädal ning kuigi mängud olid erandkorras jaotatud lisaks teisipäevale ja kolmapäevale ka neljapäeva peale, möödusid esimesed 18 kohtumist ikkagi üsna rutiinselt, võrdlemisi üllatustevabalt ja suurema pingeta. See pole ka teab mis ime: rahalised kääriid suurliigade tippude ja isegi Euroopa tugevate keskmike vahel on aasta-aastalt läinud üha suuremaks ning võib karta, et kui ehk mõni üllatusfinalist või üllatuspoolfinalist Meistrite liigasse aeg-ajalt ära eksib, siis tõelisi üllatusvõitjaid me lähiajal seetõttu ei näe. Meistrite liiga uus formaat pakub meile küll teoreetiliselt rohkem mänge võrdsete tiimide vahel (sh tipptiimide omavahelisi kohtumisi), ent neile, kes otsivad ja ootavad sealt suuri üllatusi või seda, kuidas suured ja rikkad klubid satuvad vaid mõne mängu järel pingeseisundisse, ei tasu sellest uuest formaadist palju oodata.
Manchester City tiitliseeria saab viimaks lõpu
Manchester City tegi eelmisel hooajal midagi, mida Inglismaa jalgpallis polnud mitte kunagi keegi varem suutnud – meeste kõrgliigas võita neljanda järjestikuse meistritiitli. Pep Guardiola on oma hoolealused vorminud võidumasinaks, kes suudab mänge kontrollida, oma kvaliteedi peale suruda ja nädalast nädalasse tulemused kätte saada. Tänavune hooaeg on küll City jaoks alanud suurepärases väravahoos, kuid nende parima keskväljamehe Rodri raske vigastus võib vabalt tähendada, et meeskonna tasakaal, kontrollitus ja kõik muu, milles Rodri on vaat et maailma parim, teevad tema vigastuse tõttu sammu tagasi. Arsenal on juba kaks aastat tiitliuksele koputanud, aga City on nad suutnud neil hooaegadel tagasi lüüa – sel hooajal see enam ei õnnestu ning City saab vahelduseks vaadata seda, kuidas teised tiitli enda pea kohale tõsta saavad.