UEFA Euro 2024 Kuldse Saapa ennustus

Kõigi jalgpallihuviliste pilgud on sel suvel Saksamaal, et näha, kes napsab endale Henri Delaunay karika ja kroonitakse UEFA Euro 2024 võitjaks. Prantsusmaa ja Inglismaa lähevad turniirile favoriitidena, kuid Saksamaa, Hispaania, Portugal ja Holland soovivad nende positsiooni kõigutada. Jalgpallimatše võidetakse väravatega ja et neil riikidel oleks lootust Euroopa meistriks tulla, tuleb meeskondadel kõvasti väravaid taguda. Niisiis, teeme ülevaate kümnest parimast mängijast, kes võib ennustuste põhjal Euro 2024 Kuldse Saapa saada. Hoia silm peal viimastel EM-i koefitsientidel ja ennustustel.

Kylian Mbappe – 6,00

See võib olla igav valik, kuid igavusel on oma põhjus! Kylian Mbappe on vaieldamatult sel suvel Saksamaal resultatiivseima väravaküti üks võimalik kandidaat, kuna on löönud sel hooajal kõigis võistlustes 50 väravat. Kuigi väidetakse, et nii paljude väravate löömine Ligue 1-s pole eriti muljetavaldav, sai PSG superstaar oma nime Meistrite Liiga punktitabelisse nagu nalja kirja ka sel aastal. Pane kokku kõige ohtlikum väravakütt (Mbappe) ja Euroopa üks parimaid meeskondi (Prantsusmaa) ning Kuldne Saabas ei tundugi nii ebareaalne. Mbappe võitis Kuldse Saapa ka 2022. aasta MM-il Kataris, mis suurendab tema tõsiseltvõetavust. Muidugi on Inglismaa ridades palju maailmatasemel mängijaid, kes püüavad teda maha suruda (me jõuame selleni), kuid Prantsusmaa mängib hetkel palju ründavamat ja jõulisemat jalgpalli kui Kolm Lõvi.

Harry Kane – 6,50

Inglismaa resultatiivseim väravalööja on meie nimekirjas napilt teisel kohal. Sarnaselt Mbappega on ka Harry Kane’il juba rahvusvaheline Kuldne Saabas, kuna ta skooris Venemaal 2018. aasta MM-il kuus väravat. Pärast seda, kui mees oma armastatud Tottenham Hotspuris 435 mängus 280 väravat lõi, arvasid paljud, et üleminek Müncheni Bayerni oleks Inglismaa kapteni jaoks riskantne. Kane võis küll Bundesliga tiitlist ilma jääda, jättes mulje, nagu oleks võidujumalad talle tõepoolest needuse peale pannud, kuid tema väravate löömise oskuses ei saa sel hooajal kahelda. Selle aasta Euroopa parima väravaküti jaoks on nii hea vormi 2024. aasta EM-il ära kasutamine vaid väike pingutus. Inglismaa on kihlveokontorite esikoha soosik ja kuigi Gareth Southgate mängib vaoshoitumat jalgpalli, poleks üldse üllatav, kui Kane lööks viie kuni kümme väravat.

Cristiano Ronaldo – 13,00

Jah, ta võib olla 39-aastane, kuid oleks rumal mitte arvestada ühe kõigi aegade parima jalgpalluriga. Pärast oma suure rivaali Lionel Messi võidukat „viimast tantsu“ 2022. aasta MM-il, soovib Ronaldo kindlasti kõigest südamest oma auhinnakappi uut rahvusvahelist trofeed saada. Oma karjääri jooksul veidi enam kui 1000 mängus 750 väravat löönud Ronaldo on teinud karjääri, luues midagi mittemillestki. Rääkimata sellest, et ta on hetkel EM-i ja kvalifikatsioonimängude ajaloo parim väravakütt! Ronaldo on ka turniiri valitsev Kuldse Saapa omanik, mille ta võitis 2020. aastal. Seda kõike ei ole võimalik eirata, eriti kui Portugal on Saksamaal üks võimalikke üllatajaid.

Jude Bellingham – 15,00

Ta ei ole ei esimene ega viimane esimene Inglismaa mängija, kes meie nimekirja pääseb. Jude Bellingham on ületanud möödunud suvel Madridi Reali siirdudes ka kõige pöörasemad ootused. Üheksa kuud hiljem näeb Birminghamist pärit noormees näeb läbi ja lõhki välja nagu maailmakuulus tippjalgpallur Bellingham on tänavu Los Blancose eest löönud üle 20 värava, mis oleks ka ründaja puhul muljetavaldav, rääkimata keskpoolkaitsjast. Vaatamata oma noorusele on ta Inglismaa meeskonnas juba talismanile sarnanev tegelane ja seetõttu jõuab ta Phil Fodeni sarnaseid mängijaid edestades ka meie nimekirja.

Romelu Lukaku – 20,00

Romelu Lukakul ei pruukinud tänavu Romaga Serie A-s parim hooaeg olla, kuid ta teab kohe kindlasti, kuhu palli lüüa. Belgia on praegu maailmas kolmandal kohal, jäädes Euroopa konkurentsis alla vaid Prantsusmaale. Punased Kuradid läksid hiljuti Wembleyl vastakuti ka Inglismaaga ning lõid viimasel minutil värava ja jäid selle suve soosikutega 2:2 viiki. Lukaku on oma riigi eest löönud 114 mängus 83 väravat, mis teeb temast statistiliselt ühe kõige ohtlikuma väravaküti, kes praegu väljakutel jookseb. Belgia ründaja arsenalis on ka salarelv, mida ühelgi tema ründajast rivaalil pole – mees nimega Kevin de Bruyne. Võimalused, mida Man City staar suudab välja võluda, annavad Lukakule kindlasti vähemalt lootuse parima väravaküti auhind välja teenida.

Olivier Giroud – 20,00

Oliver Giroud pole isegi 37-aastaselt meie nimekirja vanim ründaja (tänu Cristiano Ronaldole). Prantsusmaa koondise vana olija ei näita aga mingeid aeglustumise märke, olles sel hooajal Itaalias AC Milani eest löönud üle 15 värava. Endine Arsenali ja Chelsea staar on juhtumisi ka Prantsusmaa esimene valik ründajana, mis tähendab, et ta võib tänavu suvel Saksamaal enamikke mänge alustada. Giroudil ei pruugi olla Mbappe tempokust ega Griezmanni trikke varuks, kuid ta on maailma jalgpalli üks alahinnatumaid väravakütte. Kui tema meeskonnakaaslased tekitavad võimalusi, ei valmista Giroud tavaliselt pettumust.

Antoine Griezmann – 25,00

Kui Kylian Mbappe jääb auhinnast ilma, pole ebarealistlik arvata, et see võib sattuda mõne muu Prantsusmaa mängija kätte. Antoine Griezmann on viimasel ajal Les Bluesis järjekindlalt ründava poolkaitsjana esimene valik ning lõi sel hooajal Madridi Atletico eest üle 20 värava. Griezmannile pole võõras ka EM-il esinemine, kus ta noppis 2016. aastal parima väravaküti ja parima mängija auhinna. Mbappe on samuti välkkiire kaitsemängijatest mööda kihutaja ja meeskonnakaaslastele kandikul väravate ette kandja, nii et Griezmann on tänavu suvel üks neist, kellel tuleb silm peal hoida. Võib olla, et Prantsusmaa tähtmängija vigastuse tõttu jõuab Antoine rambivalgusesse.

Bukayo Saka – 30,00

Viimane Inglismaa täht, üks Kolmest Lõvist, kes meie nimekirja on sattunud. Bukayo Saka alustab nagu raudpolt esikolmiku paremal küljel iga Inglismaa mängu, kuni ta vaid vormis püsib. Saka on teinud endale nime, lüües viimastel aastatel sellelt positsioonilt Arsenali jaoks ülitähtsaid väravaid ning nüüd hakkab ta palli võrku taguma ka rahvuskoondise eest. Saka on viimases 28 mängus Kolm Lõvi eest löönud 11 väravat ja kavatseb sel suvel oma skoori oluliselt täiendada. Kuna Harry Kane’ile meeldib sügavalt enda väljakupoolelt ülipikke täpseid sööte teha, võib Saka Saksamaal olla peamine, kes neist kasu lõikab.

Kai Havertz – 35,00

Oleks rumal Saksamaa rahvuskoondis tähelepanuta jätta. Nad on kohale ilmudes alati tulemusi saavutanud, olenemata sellest, milline nende algkoosseis paberil välja näeb. Sakslased on viimastel aastatel vaikselt päris muljetavaldava meeskonna kokku saanud ja nad suunduvad oma koduturniirile kolmanda võidusoosikuna. Kai Havertz näib olevat valmis eesliinile asuma ja lööb sakslaste eest tõenäoliselt penalteid, mistõttu oleme ta asetanud Jamal Musialast veidi kõrgemale. Havertz on tõenäoliselt nautinud oma tänavust parimat hooaega Inglismaal Arsenalis ning suundub turniirile enesekindlalt.

Alvaro Morata – 35,00

Hispaania on selle suve üks võimalikke üllatajaid. Pärast oma ülemvõimu aastatel 2008–2012 jäid tika-taka asjatundjad mõnevõrra tahaplaanile. Kuid pärast 2022. aasta MM-il muljetavaldava mängustiiliga üllatamist peaksid hispaanlased sel suvel hulgaliselt väravaid lööma, isegi kui nad lõpuks võiduni ei jõua. Mängijad nagu Ferran Torres ja Dani Olmo on parima väravaküti auhinnale suurepärased välimised panused, kuid valisime Alvaro Morata, kes tundub oma riigi esivõitleja olevat.

Euro 2024 parimate väravaküttide koefitsiendid:

Vaata meie viimaseid koefitsiente Kuldse Saapa võiduks siit!

·       Kylian Mbappe – 6,00

·       Harry Kane – 6,50

·       Cristiano Ronaldo – 13,00

·       Jude Bellingham – 15,00

·       Olivier Giroud – 20,00

·       Romelu Lukaku – 20,00

·       Antoine Griezmann – 25,00

·       Jamal Musiala – 25,00

·       Bukayo Saka – 30,00

·       Alvaro Morata – 35,00

·       Goncalo Ramos – 35,00

·       Kai Havertz – 35,00

·       Phil Foden – 35,00

·       Rasmus Hojlund – 35,00

·       Alexandrar Mitrovic – 40,00

·       Ciro Immobile – 40,00

·       Cody Gakpo – 40,00

·       Donyell Malen – 40,00

·       Dusan Vlahovic – 40,00

·       Florian Wirtz – 40,00

·       Lamine Yamal – 40,00

·       Lois Openda – 40,00

·       Marcus Rashford – 40,00

·       Marcus Thuram – 40,00

·       Memphis Depay – 40,00

·       Niclas Fullkrug – 40,00

·       Randal Muani – 40,00

·       Serge Gnabry – 40,00

·       Thomas Müller – 40,00

UEFA Euro kõigi aegade resultatiivseimad väravakütid

·       1960. aasta resultatiivseimad väravakütid: François Heutte (Prantsusmaa), Viktor Ponedelnik (NSVL), Valentin Ivanov (NSVL), Dražan Jerković (Jugoslaavia) ja Milan Galić (Jugoslaavia) lõid 2 väravat

·       1964. aasta resultatiivseimad väravakütid: Jesús María Pereda (Hispaania), Ferenc Bene (Ungari) ja Deszö Novák (Ungari) lõid 2 väravat

·       1968. aasta resultatiivseim: Dragan Džajić (Jugoslaavia) – 2 väravat

·       1972. aasta resultatiivseim: Gerd Müller (Lääne-Saksamaa) – 4 väravat

·       1976. aasta resultatiivseim: Dieter Müller (Lääne-Saksamaa) – 4 väravat

·       1980. aasta resultatiivseim: Klaus Allofs (Lääne-Saksamaa) – 3 väravat

·       1984. aasta resultatiivseim: Michel Platini (Prantsusmaa) – 9 väravat

·       1988. aasta resultatiivseim: Marco van Basten (Holland) – 5 väravat

·       1992. aasta resultatiivseimad väravakütid Henrik Larsen (Taani), Karl-Heinz Riedle (Saksamaa), Dennis Bergkamp (Holland) ja Tomas Brolin (Rootsi) lõid 3 väravat

·       1996. aasta resultatiivseim: Alan Shearer (Inglismaa) – 5 väravat

·       2000. aasta resultatiivseimad väravakütid: Patrick Kluivert (Holland) ja Savo Milošević (Jugoslaavia) lõid 5 väravat

·       2004. aasta resultatiivseim: Milan Baroš (Tšehhi) – 5 väravat

·       2008. aasta resultatiivseim: David Villa (Hispaania) – 4 väravat

·       2012. aasta resultatiivseim: Fernando Torres (Hispaania) – 3 väravat

·       2016. aasta resultatiivseim: Antoine Griezmann (Prantsusmaa) – 6 väravat

·       UEFA Euro 2020 resultatiivseim: Cristiano Ronaldo (Portugal) – 5 väravat